free bootstrap templates

HIP HOP

HIP HOP


Hip-hop to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych. Można go zobaczyć w znanych filmach i teledyskach, a jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie. Hip-hop zaliczany jest do Street Dance, czyli tańców ulicznych, i powstał na ulicach Nowego Jorku. Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, new style, new age, freestyle, co czyni go wyjątkowo różnorodnym, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie.

Hip-hop często mylony jest ze Street Dancem, być może dlatego, że jest najpopularniejszych stylem tanecznym wywodzącym się „z ulicy”. Tymczasem, wszystkie znane odmiany taneczne, np.: house, czy funk, to style wywodzące się nie z hip-hopu, ale właśnie ze Street Dance. Stanowi on grupę tańców ulicznych powstałych w Bronxie w latach 70-tych, która dała początek kulturze hip-hopowej.

W skład Street Dance wchodzi 5 następujących stylów:

- hip-hop,
- funk,
- locking,
- popping,
- electric boogaloo.

Nie bez przyczyny wymienione style taneczne są ze sobą mylone, mają bowiem wiele wspólnego. Każdy styl powstawał niejako z poprzedniego, a hip-hop był pierwszym tańcem ulicznym.

Na HIP HOP możesz uczęszczać do nas w Lęborku i Wicku.

Mobirise


Jak przygotować się na zajęcia?

Na zajęcia przygotuj wygodne ubrania. Jak najbardziej odpowiednie będą dresy i koszulka. Pamiętaj o butach na zmianę z jasną podeszwą. Nie zapomnij o wodzie do picia.