html web templates

TANIEC TOWARZYSKI

TANIEC TOWARZYSKI


Taniec towarzyski to forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Jego początki sięgają ery tańców dworskich, czyli tańców salonowych oraz tańców i zabaw ludowych. Obecnie taniec towarzyski dzieli się na tańce turniejowe: tańce standardowe i tańce latynoamerykańskie.

Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem i muzyką.

Tańce standardowe to tańce, które charakteryzują się większą powagą i dostojnością, aniżeli tańce latynoamerykańskie. Charakterystyczny dla tych tańców jest również ubiór partnerów. Mężczyzna ma frak i lakierki, natomiast kobieta - długą, zwiewną i elegancką suknię. Turniejowe tańce standardowe to:

- walc angielski
- tango (dawniej taniec latynoamerykański)
- walc wiedeński
- foxtrot
- quickstep

Tańce latynoamerykańskie są szybkie, barwne i dynamiczne. Bardzo ważna jest w nich izolacja poszczególnych części ciała. Ubiór do tych tańców jest mniej sformalizowany, zwłaszcza u kobiet. Turniejowe tańce latynoamerykańskie to:

- samba
- cha-cha
- rumba
- pasodoble (dawniej taniec standardowy)
- jive

Na nasze zajęcia możesz przyjść sam/sama lub z partnerem/partnerką.

Na TANIEC TOWARZYSKI możesz uczęszczać do nas w Lęborku.

Mobirise


Jak przygotować się na zajęcia?

Na zajęcia przygotuj wygodne ubrania w których czujesz się komfortowo i które nie krępują Twoich ruchów. Początkowo możesz ćwiczyć w obuwiu sportowym. Z czasem Paniom polecamy spróbować przenieść się na wyższy obcas. Najodpowiedniejsze będą buty do tańca towarzyskiego. Mają one miękką podeszwę. Na zajęcia nie zapomnij o wodzie do picia.